Felhő: jó és rossz hír

Az informatikai cégek lassú, de folyamatos költségvetés növekedést jeleznek, de tőkeigényük és bérleti trendjük lényegében lapos, ami tükrözi a felhőalapú számítástechnikára való átállás hatását. Ez jó hír, hacsak nem informatikai berendezésgyártók vagyunk. Már most is hatékonyabb informatikai részlegeket látunk, olyan alacsony költségvetéssel, amin belül a tőkekiadások folyamatosan csökkentek, miközben a működési költségvetések növekedtek az elmúlt években.Az átállás a felhőalapú infrastruktúrára és az SaaS nem jelent nagyobb beruházásokat a számítógépes hardverek vagy szoftverlicencek vásárlásánál.

Tehát az informatikai részlegek máshová csoportosítják pénzüket. Ha pedig felhő alapú szolgáltatásokra van valakinek szüksége, a Doclernet korszerű szerverei a rendelkezésére állnak.Mindez azonban rossz hírt jelent az IT munkaerőpiac területén. A felhőre való áttérés és az automatizálás magasabb szintje csökkenti az alacsonyabb szintű IT-pozíciók iránti keresletet, de a magasabb szintű készségek iránti igény, például az üzleti elemzés, az adatelemzés, a projektmenedzsment, az informatikai biztonság és a gyártók irányítása egyre növekszik.Lassú növekedés tapasztalható az informatikai személyzet szintjén.

Az informatikai szervezetek csak kevesebb mint fele tervezi, hogy idén bővítenie kellene az informatikai személyzetet. Az informatikai vezetők a virtualizációval és automatizálással egyre nagyobb mértékben kihasználják adatközpontjukat.Azonban ha megfigyeljük a nagy hardver gyártó cégek éves forgalmának trendjeit valamint a fejlesztések irányát világosan látható, hogy a szerverek piaca korántsem kiegyensúlyozott. Hibrid vagy magánfelhő területén is bővül ezen piac, és nem csak a mammut cégek a potenciális vevők, hanem akár a kis és középvállalatok is. Azt azonban el kell ismernünk, hogy szerencsére vagy sem, a felhőalapú szolgáltatások egyre inkább dominálnak az IT területén, irányt adva a hardver gyártók számára is.